Noclegi | Ocean Lava Triathlon Polska

Noclegi

Nasze zawody zorganizowane są nieco nietypowo, ponieważ mamy dwie zupełnie oddzielne strefy zmian – T1 (oraz start zawodów) w Borównie (ok 20 km na północ od Bydgoszczy), zaś T2 (i meta) przy stadionie Zawiszy (ul. Gdańska w Bydgoszczy). Dlatego też wybór miejsca zakwaterowania może wymagać nieco dłuższego zastanowienia niż zazwyczaj i odpowiedzi na pytanie: czy warto nocować bliżej miejsca startu, czy też niedaleko mety?

Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji, my jednak polecamy jeszcze trzecią opcję: centrum Bydgoszczy. Stwarza to bowiem o wiele więcej ciekawych możliwości (zwłaszcza, jeśli podróżujecie z rodziną lub niestartującymi znajomymi) – np. zwiedzanie uroczej Starówki i Bydgoskiej Wenecji, lub wyjście do kawiarni czy restauracji. W Borównie, które jest typową miejscowością wypoczynkową, poza plażą nie ma bowiem wielu innych atrakcji, zaś strefa mety (i Stadion Zawiszy) zlokalizowane są na obrzeżach miasta. Nocleg w Bydgoszczy nie powinien też sprawić kłopotów logistycznych, gdyż każdy z zawodników może skorzystać ze zorganizowanych przez nas połączeń autobusowych ze stadionu Zawiszy do Borówna zarówno w przeddzień zawodów (aby umożliwić wstawienie sprzętu do strefy zmian), jak i w samym dniu startu. Przy strefie T1 znajduje się też obszerny parking, gdzie można pozostawić samochód na czas trwania imprezy.

Hotele oferujące specjalne zniżki i pakiety dla zawodników Triathlon Polska:

  • Park Hotel Bydgoszcz*** – dla zawodników Triathlon Polska 10% zniżki (rezerwacje: www.parkhotel.bydgoszcz.pl)
  • Przystań Hotel i Spa**** – dla zawodników Triathlon Polska zniżka 20% (rezerwacje: www.hotelprzystan.com)
  • Hotel Pod Orłem**** 

Bezpośrednio przy Stadionie Zawiszy znajduje się zaś Hotel Focus (www.focushotels.pl/bydgoszcz,5.html). Nie oferuje on specjalnych zniżek dla naszych uczestników, jednak ze względu na lokalizację może być także interesujący. Warto rezerwować wcześnie, bo zwykle szybko wyczerpują się tam dostępne miejsca!

Liczne inne opcje zakwaterowania można łatwo wyszukać w Internecie (np. na popularnym serwisie Booking.com).

(c) 2008-2020 Triathlon Polska   |   wykonanie: sportsBRND.pl